Reklama
Toto je posledná fotografia Dušana Leskovjanského, ktorý zomrel pri páde vrtuľníka.
archív

Posledná fotografia iba pár hodín pred pádom vrtuľníka smrti! Tu ešte nič netušili

18. júla 2015 12:00 / Správy
Včerajšia tragédia v Slovenskom raji otriasla celým Slovenskom. Pád záchranárskeho vrtuľníka mal za následok smrť 4 členov posádky. Na mieste tragédie pokračovali záchranárske práce a nechýbal tam ani minister zdravotníctva Viliam Čislák. Nám sa podarilo získať fotografiu jedného z mŕtvych záchranárov Dušana Leskovjanského, ktorý iba pár hodín pred pádom vrtuľníka zachraňoval život v horách. Vtedy ešte netušil, že ide o jeho posledný zásah.

„Bol som na mieste tragédie, nie je to pekný pohľad. Čo bolo bezprostrednou príčinou smrti sa zatiaľ nevie, musíme počkať na vyšetrenie,“ povedal minister.

"S najväčšou pravdepodobnosťou došlo k pádu po zachytení vrtuľníka o elektrické vedenie vysokého napätia, pričom stroj sa zrútil do rokliny národného parku. Štvorčlenná posádka, ktorú tvoril 44-ročný pilot z Popradu spoločne s posádkou leteckej záchrannej služby - 34-ročným záchranárom, 45-ročným lekárom a 37-ročným členom horskej služby Slovenský raj, pri nehode zahynula," povedal ešte včera hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Pri pohľade na zdevastovaný vrtuľník je jasné, že štvorica záchranárov nemala najmenšiu šancu na prežitie. Ako píšu tvnoviny.sk, pohľad na nehybné telá mužov bol naozaj hrozný.

Dnes v skorých ranných hodinách sa na mieste stretli hasičský záchranný zbor, ktorý má telá vyprosťovať. Rovnako budú musieť prísť na miesto aj vyšetrovatelia, aby vyšetrili okolnosti leteckej tragédie.

Posádka na miesto letela zachraňovať 10 ročného chlapca nemeckej národnosti, ktorý spadol do rokliny a mal poranenia nohy, brucha a hlavy. Keďže vrtuľník už na miesto nedoletel, chlapcovi nakoniec poskytli pomoc záchranári horskej záchrannej služby, ktorí ho odniesli na ramenách.  
📷
2 fotografie
red | inStory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta