Reklama
Nie je to až také komplikované znížiť náklady na auto, čo poviete?
Shutterstock

Chcete ušetriť na aute? Skúste to takto

29. septembra 2016 12:01 / Komerčné oznámenie
Ak ste majiteľom auta, tak určite poznáte pravidlo, ktoré platí takmer stopercentne – čím je auto staršie, tým viac peňazí musíte do neho investovať – má vyššiu spotrebu, každú chvíľu potrebuje novú opravu, poisťovňa vám zvýšila poplatky za PZP. Existuje však niekoľko účinných spôsobov, vďaka ktorým znížite náklady aj na to najstaršie auto na svete. Ako na to?

Dajte si pozor na pneumatiky
Základom je jazdiť v zime na zimných a v lete na letných pneumatikách. To každý vie, čo však každý nemusí vedieť, je to, že ak máte pneumatiky o 10 % mäkšie, ako odporúča výrobca, môže sa to prejaviť na spotrebe vyššej aj o 0,5 l/100 km. Tiež sa nemusíte báť ani najlacnejších pneumatík, ak sú kupované od autorizovaného predajcu. No najlacnejším pneumatikám z hypermarketov sa radšej vyhnite.

Používajte gumené rohože
Ak radi chodíte do prírody a na výlety, určite sa vám často stáva, že musíte tepovať koberčeky. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, zaobstarajte si gumené rohože , ktoré iba vyprášite alebo vystriekate hadicou. Máte psa, ktorého vozíte na zadných sedadlách? Kúpte si špeciálny poťah, ktorý pripevníte gumičkami o sedačku. Miesto pravidelného vysávania stačí poťah iba raz za čas vyprať.

Jazdíte predvídavo
Učili vás to, tesne po tom, čo ste si pozerali cenník autoškoly a zapísali sa na kurz – jazdite predvídavo. Ak chcete znížiť spotrebu paliva, vráťte sa k tomuto štýlu jazdy – brzdite motorom, nerozbiehajte sa za zvuku pískajúcich pneumatík len preto, aby ste museli o 100 metrov prudko brzdiť a nezabúdajte používať neutrál.

Znížte odpor vzduchu
V zásade platí veľmi jednoduché pravidlo – čím menší odpor vzduchu má vaše auto, tým nižšou spotrebou vás poteší. Ako však zlepšiť aerodynamiku vozidla bez toho, aby ste museli meniť karosériu? Ak máte na streche truhlu na lyže, dávajte si ju vždy dole, keď ju nepotrebujete. Okrem toho sú dobrým riešením aj okenné deflektory, ktoré okrem lepšej aerodynamiky znížia aj hluk v aute počas jazdy s otvorenými oknami. Nie je to až také komplikované znížiť náklady na auto, čo poviete? 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta