Reklama
Ako sa repasuje vysokozdvižný vozík?
Shutterstock

Zistite, ako sa repasuje vysokozdvižný vozík

29. septembra 2016 06:51 / Komerčné oznámenie
Repasovanie je bežný jav, ktorý sa používa pri počítačoch, toneroch do tlačiarní, mobilných telefónoch, ale poznáme aj repasované brzdové strmene či kompresory. Výnimkou nie sú ani vysokozdvižné vozíky, ktoré sa tiež repasujú. Napríklad spoločnosť Jungheinrich robí veľmi kvalitný repas manipulačnej techniky. Výsledkom sú vozíky, ktoré od nových nedokážu rozoznať ani niektorí odborníci.

Vstupná kontrola
Do samotného procesu repasovania sa nedostane každý vysokozdvižný vozík. K repasu prejdú iba tie „zdvižky“, ktoré dokážu úspešne prejsť vstupnou kontrolou. Aj tento krok je zárukou toho, že výsledkom bude spoľahlivý a kvalitný produkt.

Rozobratie a výmena opotrebovaných dielov
Hneď na začiatku procesu sa vysokozdvižný vozík rozloží – dá sa dole pozicionér vidlíc, kolesá, ekologicky sa zlikviduje brzdová, motorová a hydraulická kvapalina a najviac namáhané diely ako hydraulické hadice, reťaze či ložiská sa bez akejkoľvek ďalšej kontroly vymenia za nové.

Čistenie a nový lak
Ďalším krokom je dôkladné vyčistenie vozíka tlakovou vodnou pištoľou. Po tejto fáze prichádza na rad tmelenie preliačin na karosérií. Tmel sa vybrúsi a potom sa telo vozíka nalakuje. Už v tejto fáze nedokáže mnoho odborníkov rozoznať nový vysokozdvižný vozík od toho zrepasovaného.

Zmontovanie a výstupná kontrola
V poslednej fáze sa vysokozdvižný vozík zmontuje, ale ešte predtým ako sa dostane do predaja, musí podstúpiť výstupnú kontrolu. Tá odhalí prípadné nedostatky – vymenia sa elektromotory, pneumatiky či iné diely, ktoré nie sú v úplnom poriadku. Takto zrepasovaný vysokozdvižný vozík je ocenený certifikátom bezpečnosti.

Vďaka takýmto repasom je manipulačná technika dostupná aj pre podnikateľov, ktorí nedisponujú takými finančnými prostriedkami ako veľké nadnárodné spoločnosti, ale zároveň potrebujú vysokozdvižný vozík.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta