Reklama
dobrú noc a krásne ráno...
Shutterstock

Kvalitný spánok nemusí byť iba sen. Ako ho dosiahnuť?

21. marca 2016 12:35 / Komerčné oznámenie
Rýchla otázka na úvod: Koľkokrát ste už čítali o tom, že človek prespí približne tretinu svojho života? Asi miliónkrát, ale koľkokrát ste sa s tým pokúsili aj reálne niečo spraviť? Asi tak raz, možno ani raz. Vďaka týmto radám a tipom bude pre vás spánok oveľa príjemnejší a ráno sa nezobudíte tak, ako by vás niekto lámal celú noc na kolese. Čo by ste mali urobiť ako prvé?

Vyberte si kvalitný matrac Základom pre dobrý spánok je kvalitný matrac, ako si ho však vybrať? Základom je, aby si tí ťažší kupovali tvrdšie matrace a tí ľahší mäkšie. V zásade platí, že na manželskej posteli by mali byť dva menšie matrace a nie jeden veľký. Prečo? Pretože si každý z páru môžu vybrať ideálnu tvrdosť a typ matracu bez toho, aby ste robili kompromisy. Tiež sa nemusíte obávať atypických rozmerov postele, dnes vám dodajú matrace na mieru za rovnakú cenu ako sériovo vyrábané kusy.

Nepodceňujte typ postele Od postele do značnej miery tiež závisí kvalita spánku. Posteľ nie je stôl, nepotrebuje mať stolové nohy, aj preto, ak sa vám lepšie spáva v nižšej polohe či na zemi, položte si na zem iba rošt s matracom. Dôležitý je aj správny rozmer, minimálna šírka postele pre jedného človeka je 90 cm, ak si chcete dopriať komfort, existujú postele aj s atypickým rozmerom – 110 či 120 cm na šírku.

Majte nohy v teple Pre správnu termoreguláciu je dôležité, aby ste mali počas spánku teplé nohy. Aj preto, ak chodievate do postele so studenými nohami, obujte si ponožky. Ideálne hrubé, vlnené, bez sťahovacej gumy. Taktiež je dobré, keď prispôsobujete obliečky ročnému obdobiu – v lete ľahké ľanové či saténové, v zime teplé froté alebo bavlnené.

Nepozerajte na displej Minimálne polhodinu pred spaním by ste nemali pozerať na žiadny elektronický displej – smartfón, televízor, počítač – prečo? Pretože toto zaťažovanie očí môže viesť k prerušovanému spánku a ráno sa zobudíte unavený. Ideálne si je prečítať knižku s pekným príbehom, vďaka ktorej budete mať lepšie sny. Skúste vyskúšať aspoň niektorú z týchto rád a porovnajte kvalitu spánku predtým a potom.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta