Reklama
Existujú aj iné spôsoby, kde môžete znížiť náklady na vykurovanie.
shutterstock

Aké kúrenie si vybrať domov?

25. februára 2016 13:33 / Komerčné oznámenie
Teplo domova je nielen metafora, ale aj to, čo potrebujeme počas zimných mesiacov, aby sme sa cítili doma príjemne. Ale aký spôsob vykurovania je najlepší? Rodinné krby sú super, môžete sa na ne dívať hodiny, sedieť pri nich pod dekou a užívať si pohodu, ale keby ste s nimi chceli vykúriť celý váš domov, veľmi efektívne rozhodnutie to nie je. Existuje však spôsob, ktorý vám pomôže znížiť náklady, je priaznivý pre vaše zdravie a nemáte s ním takmer žiadne starosti. Zoznámte sa so sálavým vykurovaním.

Ako sálavé vykurovanie funguje
Efektívny sálavý systém je umiestnený vo vašej stene, strope či podlahe. Sami si vyberiete miesto, ktoré je pre vás najvýhodnejšie. V stene, podlahe alebo v strope sú ukryté polyetylénové trúbky, ktorými prúdi teplá voda a tá rovnomerne vyhrieva celý priestor. Samozrejme, že pre inštaláciu takéhoto typu vykurovania je potrebný pomerne väčší zásah, no keď sa pre neho rozhodnete, vyplatí sa vám.

Výhody sálavého systému
Hlavnou výhodou tohto systému je, že oproti ostatným spôsobom vykurovania môžete znížiť náklady počas zimnej sezóny o 50 až 80 %. Ďalšou výhodou je, že neohrieva vzduch, ale predmety a ľudí v izbe, vďaka čomu sa nevíri vzduch a s ním aj roztoče a prach, čo je veľmi priaznivé pre alergikov či astmatikov. Tiež nevysušuje vzduch, ako to dokážu radiátory, kvôli čomu môžu mávajú ľudia problémy s imunitou či podráždenými sliznicami. Ďalšou výhodou je minimálna starostlivosť a nároky na údržbu.

Znížte náklady na vykurovanie aj inde
Existujú aj iné spôsoby, kde môžete znížiť náklady na vykurovanie. Vedeli ste o tom, že najviac tepla vám uniká práve cez okná? Prečo? Pretože sklo nie je izolant a jediné, čo teplo zadržiava, je vzduchová bublina medzi sklenými tabuľami. Chcete ušetriť viac? Používajte rolety na strešné okná a aj na tie klasické. Trik je v tom, že musia byť vonkajšie – medzi oknom a studeným vzduchom vznikne bublina, ktorá funguje ako izolant a teplo ostáva doma. Keď budete rozmýšľať o tom, aké vykurovanie je pre vás najlepšie, spomeňte si na sálavý systém.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta