Reklama
V súčasnosti sa v podnikaní razí trend optimalizácie, teda znižovania nákladov.
shutterstock

Láka vás energeticky efektívna domácnosť? Smelo do toho

26. februára 2016 11:05 / Komerčné oznámenie
V súčasnosti sa v podnikaní razí trend optimalizácie, teda znižovania nákladov všade, kde sa dá a nebude to mať negatívny vplyv na zákazníkov a firmu samotnú. A domácnosti tiež nie sú žiadnou výnimkou, energeticky efektívna domácnosť je pojem, ktorý je snom pre každého majiteľa bytu. Na čom by ste si mali dať záležať, aby ste využívali vašu energiu naozaj účinne a rozumne? Základom sú ideálne štvorkomorové plastové okná. Prečo?

Plastové okná vám pomôžu ušetriť
Vedeli ste o tom, že cez zle tesniace okná vám môže unikať až o 50 % viac tepla ako cez steny? Preto je dôležité, aby ste staré netesniace okná vymenili za kvalitné minimálne trojkomorové plastové či euro okná. Sklo netesní, jediným izolantom v oknách je vzduch v komorách a čím viac komôr, tým je izolácia lepšia. Ak chcete počas vykurovacej sezóny ušetriť ešte viac, môžete použiť aj vonkajšie rolety či žalúzie, vďaka ktorým vytvorím medzi oknom a vonkajším prostredím ďalšiu vzduchovú komoru.

Zateplenie domu je tiež dôležité
Kombinácia plastových okien a dôkladného zateplenia domu vám pomôže ušetriť náklady na kúrenie aj o polovicu. Len samotné zateplenie môže zosekať náklady na energie počas zimnej sezóny až o 30 %. Okrem toho má zateplená nehnuteľnosť na trhu vyššiu hodnotu, predĺži sa jej životnosť a aj počas horúceho leta vám pomáha regulovať teplotu – domácnosť sa tak rýchlo nevyhreje a teplota je viac ustálená.

Správne kúrenie
Nielen správny spôsob kúrenia, ale aj vhodne zvolený typ vykurovania. Ideálne je podlahové kúrenie napojené na vlastný plynový kotol, vďaka ktorému môžete oproti klasickým radiátorom zosekať náklady až o 30 %. Vykurovanie je rovnomerné a navyše vhodné pre alergikov a astmatikov, lebo nevíri vzduch. Okrem toho je dôležitá aj izolácia na vnútorných stenách domácnosti, vhodné sú drevené obklady, ktoré pôsobia teplo aj vizuálne a držia teplo v miestnosti lepšie ako holé steny. Ak sa rozhodnete pre túto trojkombináciu, náklady počas vykurovacej sezóny zosekáte viac ako o polovicu.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta