Reklama
Správny matrac je dôležitou súčasťou dokonalého spánku.
shutterstock

Vyberte si matrac tak, aby ste boli spokojný

25. februára 2016 18:00 / Komerčné oznámenie
Vybrať si správny matrac vám pomôže zlepšiť kvalitu vášho spánku. A to tak, že výrazne. Veľa ľudí však nevie, podľa čoho by malo vyberať. Jedni si myslia, že keď vidia nápis „matrace akcie“ mali by sa takýmto matracom vyhnúť, druhí si zase myslia, že nezáleží na tom, aký typ matracu si zvolíte, dôležité je, aby bol drahý a bude pre vás dobrý. Omyl, pri kupovaní matracu musíte byť dôsledný a nič nepodceniť. Na čo si musíte dať najväčší pozor, aby ste si vybrali taký matrac, vďaka ktorému bude spánok božským relaxom?

Na výške a váhe záleží
Najdôležitejším kritériom pri výbere matraca je jeho tvrdosť – potrebujete mäkký, tvrdý, stredný? Bez odpovede na túto otázku sa s kúpou nepohnete ani o milimeter. Ale ako získať odpoveď na otázku ohľadom tvrdosti matracu? Jednoducho. Čím vyšší a ťažší ste, tým tvrdší matrac je pre vás vhodnejší. A naopak, ak ste malý a ľahký, kupujte si mäkšie matrace, ktoré dokážu vašu váhu rozložiť rovnomerne. Čo je ďalším faktorom, podľa ktorého by ste mali postupovať ďalej?

Aký typ matracu
Na výber máte toľko typov matracov, že na prvý pohľad môžete byť zmätený – taštičkový, sendvičový, latexový, pružinový, penový či pamäťový matrac. Ktorý je pre vás vhodný? To záleží od množstva vecí, preto je lepšie poradiť sa s predavačom. Ak si do roboty obúvate pracovnú obuv s oceľou špičkou, celý deň búchate kladivom, máte dva metra a alergiu, zrejme bude pre vás najlepší tvrdší taštičkový hypoalergénny matrac. Preto sa neostýchajte a spýtajte sa predajcu, ktorý vám poradí správny typ podľa vašich požiadaviek.

Sú lepšie dva či jeden?
Klasickou otázkou je, či na manželskú posteľ je lepší jeden veľký alebo dva menšie matrace. Odpoveď je jednoznačná – dva menšie matrace, vďaka ktorým si každý z páru môže prispôsobiť tvrdosť matracu a aj jeho typ. Navyše váha sa bude rozkladať rovnomernejšie a vás nebude nadhadzovať, keď bude mať partner zlé sny. A aby ste mali aj dobré ráno, dajte si ku posteli huňaté kusové koberce, nech je prvý krok do nového dňa naozaj príjemný.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

POTVRDENÉ! Sajfa s Veronikou v radostnom očakávaní.

SEXY

Najsexi záber Belohorcovej: Valentínsky darček pre

Zahraničný šoubiznis

SMRŤ Dylana z Beverly Hills 90210: Čo mu odkázali