Reklama
Nový Čas je najčítanejším denníkom
archív

Ako čítame bulvár: Nový Čas je prvý, za ním sú Pravda a Sme! Plus1deň až za nimi...

03. februára 2016 00:00 / Správy
Najčítanejším celoštátnym denníkom na Slovensku je Nový Čas. V rebríčku čítanosti za ním nasledujú denníky Pravda a Sme. Vyplýva to z výsledkov národného prieskumu Market & Media & Lifestyle - Target Group Index (MML - TGI), ktoré agentúre SITA poskytla Linda Kleinertová z MML - TGI.

Posledné vydanie niektorého z celoštátnych denníkov čítalo 32 percent populácie vo veku 14 až 79 rokov. Za posledných 14 dní si niektorý celoštátny denník prečítalo 68 % populácie. Nový Čas si prvú pozíciu v rebríčku čítanosti celoštátnych denníkov v 3. a 4. kvartáli 2015 udržal so 16 percentami. Čítanosť na úrovni 7 % majú denník Pravda a denník Sme. Za nimi nasleduje denník Plus jeden deň so 6 % a Šport s 5 %. Hospodárske noviny majú trojpercentnú čítanosť, nasleduje Korzár, Denník N a Új Szó s čítanosťou 2 %.

Najčítanejším týždenníkom je Plus 7 dní s čítanosťou deväť percent. Nasledujú so šiestimi percentami týždenníky Život, Báječná žena a týždenník Nový čas pre ženy. Štyri percentá obyvateľov SR čítajú Slovenku a rovnaký podiel aj Eurotelevíziu. Prehľad uzatvára týždenník Katolícke noviny s 3 %. Sieť týždenníkov Regionálne noviny (RegionPRESS) dosiahla 10 % a sieť Petit Press MY noviny 5 % čítanosť. Týždenníky si prelistuje alebo prečíta 40 percent ľudí, pričom za posledné tri mesiace je to 75 percent populácie.

Medzi dvojtýždenníkmi je podľa prieskumu najväčší záujem čitateľov o TV max, ktorý má čítanosť 6 %. Nasledujú Bratislavské noviny a Tele plus s 2 %. Dvojtýždenníky Relax a Naše Novinky dosahujú čítanosť jedno percento. Sieť titulov ECHO Dvojtýždenníky má čítanosť 3 %. Celková čítanosť dvojtýždenníkov predstavuje 15 % populácie vo veku 14 až 79 rokov. Dvojtýždenníky si v posledných šiestich mesiacoch prečítalo 29% populácie.

Záhradkár je s čítanosťou osem percent najčítanejším mesačníkom na Slovensku. V rebríčku mesačníkov, ktoré sú na Slovensku bežne dostupné, za ním nasleduje s čítanosťou 7% mesačník Zdravie a potom mesačníky Eva a Emma s rovnakou čítanosťou 5 %. Ďalšie sú mesačníky Nový čas Krížovky so 4 %, Kam do mesta a Nový čas Bývanie s trojpercentnou čítanosťou. Celková čítanosť mesačníkov v 3. a 4. kvartáli 2015 dosiahla 45 %, pričom za posledný rok si niektorý z mesačníkov prečítalo 57 % populácie.

Spoločnosť Median SK prieskum uskutočnila od 22. júna 2015 do 13. decembra 2015 na vzorke 4 306 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 až 79 rokov. V časti venovanej tlači monitoroval prieskum 268 tlačených médií rozdelených podľa ich periodicity. Median SK uskutočňuje prieskum v licenčnej spolupráci s anglickou spoločnosťou Kantar Media. Na Slovensku sa tento prieskum kontinuálne robí od roku 1997. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

POTVRDENÉ! Sajfa s Veronikou v radostnom očakávaní.

SEXY

Najsexi záber Belohorcovej: Valentínsky darček pre

Zahraničný šoubiznis

SMRŤ Dylana z Beverly Hills 90210: Čo mu odkázali