Reklama
Nový Čas je najčítanejším denníkom
archív

Ako čítame bulvár: Nový Čas je prvý, za ním sú Pravda a Sme! Plus1deň až za nimi...

03. februára 2016 00:00 / Správy
Najčítanejším celoštátnym denníkom na Slovensku je Nový Čas. V rebríčku čítanosti za ním nasledujú denníky Pravda a Sme. Vyplýva to z výsledkov národného prieskumu Market & Media & Lifestyle - Target Group Index (MML - TGI), ktoré agentúre SITA poskytla Linda Kleinertová z MML - TGI.

Posledné vydanie niektorého z celoštátnych denníkov čítalo 32 percent populácie vo veku 14 až 79 rokov. Za posledných 14 dní si niektorý celoštátny denník prečítalo 68 % populácie. Nový Čas si prvú pozíciu v rebríčku čítanosti celoštátnych denníkov v 3. a 4. kvartáli 2015 udržal so 16 percentami. Čítanosť na úrovni 7 % majú denník Pravda a denník Sme. Za nimi nasleduje denník Plus jeden deň so 6 % a Šport s 5 %. Hospodárske noviny majú trojpercentnú čítanosť, nasleduje Korzár, Denník N a Új Szó s čítanosťou 2 %.

Najčítanejším týždenníkom je Plus 7 dní s čítanosťou deväť percent. Nasledujú so šiestimi percentami týždenníky Život, Báječná žena a týždenník Nový čas pre ženy. Štyri percentá obyvateľov SR čítajú Slovenku a rovnaký podiel aj Eurotelevíziu. Prehľad uzatvára týždenník Katolícke noviny s 3 %. Sieť týždenníkov Regionálne noviny (RegionPRESS) dosiahla 10 % a sieť Petit Press MY noviny 5 % čítanosť. Týždenníky si prelistuje alebo prečíta 40 percent ľudí, pričom za posledné tri mesiace je to 75 percent populácie.

Medzi dvojtýždenníkmi je podľa prieskumu najväčší záujem čitateľov o TV max, ktorý má čítanosť 6 %. Nasledujú Bratislavské noviny a Tele plus s 2 %. Dvojtýždenníky Relax a Naše Novinky dosahujú čítanosť jedno percento. Sieť titulov ECHO Dvojtýždenníky má čítanosť 3 %. Celková čítanosť dvojtýždenníkov predstavuje 15 % populácie vo veku 14 až 79 rokov. Dvojtýždenníky si v posledných šiestich mesiacoch prečítalo 29% populácie.

Záhradkár je s čítanosťou osem percent najčítanejším mesačníkom na Slovensku. V rebríčku mesačníkov, ktoré sú na Slovensku bežne dostupné, za ním nasleduje s čítanosťou 7% mesačník Zdravie a potom mesačníky Eva a Emma s rovnakou čítanosťou 5 %. Ďalšie sú mesačníky Nový čas Krížovky so 4 %, Kam do mesta a Nový čas Bývanie s trojpercentnou čítanosťou. Celková čítanosť mesačníkov v 3. a 4. kvartáli 2015 dosiahla 45 %, pričom za posledný rok si niektorý z mesačníkov prečítalo 57 % populácie.

Spoločnosť Median SK prieskum uskutočnila od 22. júna 2015 do 13. decembra 2015 na vzorke 4 306 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 až 79 rokov. V časti venovanej tlači monitoroval prieskum 268 tlačených médií rozdelených podľa ich periodicity. Median SK uskutočňuje prieskum v licenčnej spolupráci s anglickou spoločnosťou Kantar Media. Na Slovensku sa tento prieskum kontinuálne robí od roku 1997. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta