Reklama
Merkelovej koniec sa nezadržateľne blíži
archív

Angele Merkelovej prerástli uprchlíci cez hlavu: Preto vymyslela ďalší trik! Kto jej na to skočí?

01. februára 2016 12:56 / Politika
Kancelárka Angela Merkelová očakáva, že vojnoví utečenci, ktorí v Nemecku získajú azyl, sa neskôr vrátia späť do svojej vlasti. Ochrana, ktorá je im v súčasnosti poskytovaná v Nemecku na základe takzvanej ženevskej konvencie je časovo obmedzená na tri roky. Merkelová to uviedla na sneme svojej kresťanskodemokratickej strany CDU v Meklenbursku - Predpomoransku.

Pri všetkej snahe o integráciu je nutné dať utečencom jasne najavo, že v Nemecku získali iba dočasný pobyt, uviedla Merkelová na sneme v Neubrandenburgu na severovýchode Nemecka. "Očakávame, že až nastane v Sýrii mier a porazíme v Iraku islamský štát, tak sa so znalosťami, ktoré ste u nás získali, vrátite späť do svojej vlasti," povedala Merkelová. Podľa šéfky spolkového kabinetu by sa mala opakovať situácia z 90. rokov, kedy po konci vojny v Juhoslávii z Nemecka odišlo späť na Balkán 70 percent vojnových utečencov.

Je možné uveriť, že svoje vyhlásenie... "až skončí vojna" môže Merkelová myslieť, dokonca aj vážne. Ale predsa len má toto kancelárkinom vyhlásenie taký malý háčik. Zdá sa totiž vysoko pravdepodobné, že vojna a ozbrojené strety na Strednom a Blízkom východe, či v Afrike, ktoré neustále vyháňajú obyvateľov týchto oblastí z domovov, nikdy neskončí. A možno teda len ťažko očakávať, že sa migranti budú dobrovoľne a húfne vracať. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta