Reklama
Loading...
Karol Polák zomrel vo veku 81 rokov
profimedia

Smutná správa pre slovenský šport: Zomrel legendárny komentátor Karol Polák († 81)

17. januára 2016 10:31 / Šport
Slovenská športová scéna prišla o legendu. Po ťažkej chorobe v nedeľu v Podunajských Biskupiciach o pol piatej ráno zomrel dlhoročný známy televízny komentátor Karol Polák. Mal 81 rokov. Pre agentúru SITA to potvrdila jeho manželka Agáta.

Rodák z Bratislavy Polák bol dlhé roky synonymom športového komentovania v bývalom Československu najmä v oblasti futbalu a krasokorčuľovania. Osobitým štýlom odkomentoval celý rad prenosov z olympijských hier, majstrovstiev sveta, či majstrovstiev Európy.

Ako televízny športový komentátor bol na 12 olympijských hrách, 9 majstrovstvách sveta vo futbale, 26 majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní, 30 majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní a aj na množstve ďalších turnajov, medzištátnych futbalových zápasoch a európskych klubových futbalových súťažiach. Spolu s českým kolegom Vítom Holubcom napísal knihu Pripútaný k mikrofónu (1972). Polákovi (nar. 7. 9. 1934) po dovŕšení osemdesiatky zomrela manželka a vlani v septembri sa stihol ešte raz oženiť. Má dve deti. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Netrápte sa, nechajte založenie spoločnosti na iných

Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

ŠOK pre Daru Rolins: Nečakaná smrť otca!

SEXY

Luxusný zadoček! A patrí jednej z najkrajších

Zahraničný šoubiznis

Neuveriteľne pokryteckí Češi! Hanba vám!