Reklama
Štát neposkytuje podmienky na osamostatnenie, preto mnoho mladých ľudí mení miesta svojho trvalého pobytu.
shutterstock.com

Do 30 rokov u rodičov : Realita či fikcia?

28. decembra 2015 20:26 / Komerčné oznámenie
Keď boli naši rodičia mladí, utekali z domu už v sedemnástich! Dnes je to ako? Skúste sa poobzerať okolo seba. Máte v okolí niekoho známeho, ktorý sa stále drží v dome svojich rodičov, len preto, lebo by sa sám o seba nepostaral? Určite máte. Realita je bohužiaľ taká. Máloktorí z mladých ľudí sa dokážu o seba postarať. Výplatné pásky nielen mladých poukazujú na nízke výplaty, z ktorých je problematické vyžiť. Existuje však zopár výnimiek. Bohužiaľ je ich však málo. Je pravda, že do 30 rokov bývajú mladí ľudia u rodičov? Je to bohužiaľ krutá realita, ktorá sa neustále len zhoršuje. Štát neposkytuje podmienky na osamostatnenie, preto mnoho mladých ľudí mení miesta svojho trvalého pobytu. Trvalý pobyt je údaj o pobyte občana na území Slovenska. Slúži na evidenciu obyvateľstva. Vďaka tomu dokážu presne určiť koľko ľudí žije v konkrétnej obci alebo v meste. Radi by ste zdúchli niekde preč a zarábali viac ako doteraz?

Žijete mimo svojho trvalého pobytu? Vybavte si prechodný pobyt!
Máte možnosť ísť za prácou. Ak sa vám nenaskytne žiadna príležitosť, môžete ostať doma. Rodičia vás vždy s láskou dokážu prijať späť. Treba počúvať srdce a ísť za lepšími pracovnými pozíciami trebárs aj do iných miest. Obávate sa pošty? Zdá sa vám príliš nepohodlné chodiť na miesto svojho trvalého pobytu, len kvôli faktúram za elektriku a podobne? Vy, ktorí sa chystáte „vypadnúť z domu“ na viac ako 90 dní, hláste svoj prechodný pobyt príslušným úradom v danej obci. Nenechávajte si nič na poslednú chvíľku.

Niekedy sa nepodarí do tridsiatky vypadnúť z domu. Skúste však urobiť všetko potrebné pre to, aby ste sa osamostatnili. Financie vám nezačnú hneď padať z neba. Každý jeden z nás potrebuje určitý čas na rozbeh v pracovnej sfére. Ak je potrebné za prácou cestovať, tak cestujte! Nenechajte vynikajúcu pracovnú príležitosť, ktorá by vás mohla zabezpečiť do budúcnosti. Nepatrite medzi tých, ktorí sa držia maminej sukne počas celého života. Ak chcete ísť za dokonalou prácou, zmeňte si trvalý pobyt. Poprípade využite možnosť prechodného pobytu. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Z moderátorky je

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Nový frajer známej superstáristky: V minulosti