Reklama
Obrazy sú ozdobou domácností, niekedy vkusnou, inokedy nie.
shutterstock.com

Od stien jaskýň až po 300 miliónov dolárov

30. decembra 2015 14:15 / Komerčné oznámenie
Obrazy patria už odnepamäti do nášho života. Jedna z prvých dochovaných malieb je v španielskej jaskyni Altamira, kde obraz na stenu namaľovali ľudia v praveku a doteraz sa vedci čudujú, ako dokázali títo ľudia tak dôverne zvečniť zvieratá. Odvtedy prešli obrazy ďalekou cestou. Najlepším dôkazom je, že vo februári 2015 sa predal obraz od Paula Gauguina za neuveriteľných 300 miliónov dolárov. Ide o najdrahší obraz v histórii ľudstva, z ktorého sa dnes teší súkromný zberateľ.

Ozdoba domácností
Obrazy sú ozdobou domácností, niekedy vkusnou, inokedy nie. To záleží od samotného majiteľa. Okrem toho, že si nimi môžete vyzdobiť domácnosť, slúžia aj na optické zväčšenie malej izby. V prípade, že máte malú izbu je zlé, keď máte na stenách množstvo menších obrazov. Takto miestnosť pôsobí preplnene a stiesnene. Preto je lepšie, keď ich nahradíte jedným naozaj veľkým a výrazným obrazom a zvyšné zvesíte. Vďaka tomu bude miestnosť opticky vyzerať väčšie.

Najznámejšie galérie
Zbierky najkrajších obrazov sú väčšinou verejnosti dostupné. Existujú aj úžasné zbierky súkromných zberateľov, no tie sú pre bežných ľudí takmer nedostupné. Amsterdam je jedným z miest, kde nájdete najviac galérií a múzeí, viac ako 100. Medzi tie najlepšie, najznámejšie a najväčšie patrí Van Gohghovo múzeum, kde môžete vidieť aj Slnečnice, zrejme najznámejší obraz na plátne od tohto pološialeného génia. Ďalším múzeom, ktoré nemôže vynechať ani jeden milovník umenia, je Louvre v Paríži. Najväčším lákadlom tu je Mona Lisa od Da Vinciho. New York je kapitolou samou o sebe, neskutočné množstvo galérií a múzeí venujúcich sa iba obrazom, ktoré dávajú priestor svetoznámym aj menej známym maliarom.

Chcete aj vy svoju obývačku ozdobiť originálnom a nechcete zaň zaplatiť 300 miliónov dolárov? Navštívte PerfektneObrazy.sk a tam objavíte ručne maľované obrazy, ktoré si získajú vás a aj vaše steny obývačky.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Z moderátorky je

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Nový frajer známej superstáristky: V minulosti