Reklama
Je dôležité zamerať sa na manipulačnú techniku...
shutterstock.com

Sklad bez manipulačnej techniky nemôže byť efektívny

27. novembra 2015 09:35 / Komerčné oznámenie
Každý podnikateľ, ktorý pre svoje biznis potrebuje sklad, chce, aby bol efektívny. Aby zamestnanci vedeli, kde nájde ten-ktorý tovar, aby boli vysokozdvižné vozíky v dobrom technickom stave, materiál sa prijímal a vydával plynulo a nevznikali žiadne prestoje. Aj preto je dôležité zamerať sa na manipulačnú techniku, ktorá je hlavnou pomocnou silou, ktorá ovplyvňuje efektívnosť skladu. Na čo by ste sa mali zamerať?

Technický stav
Je neustále potrebné kontrolovať technický stav manipulačnej techniky. Pri vysokozdvižných vozíkoch je dôležité pravidelne kontrolovať najviac namáhané diely – kladky, reťaze, hydraulické hadice či pneumatiky. Okrem toho je dobré, keď sa nebojíte výraznejších investícií a kupujete overené kvalitu, ktorá má bohaté skúsenosti práve v tejto oblasti.

Nebojte sa technických pomôcok
Existujú skvelé „gadgety“, ktoré pomáhajú manipulačnej technike stať sa komplexnejšou. Jednou z nich je aj vážiaci systém, ktorý pripevníte na vidlicu a do pár sekúnd vám ukáže hmotnosť. Jasné, nie je to také presné ako laboratórne váhy, no nehrozí vám žiadna výrazná odchýlka. Už žiadne externé váhy, na ktoré musíte dostať vysokozdvižný vozík aj s nákladom, aby ste zistili hmotnosť nákladu. Jednoduché a praktické, nebojte sa používať nové technické zlepšováky, ktoré vám pomôžu.

Dostatočný počet manipulačnej techniky
Aj keď sa staráte o vysokozdvižné vozíky pravidelne a poctivo, môže sa stať, že jeden vypadne v tej najmenej vhodnej chvíli. Preto je dobré mať v zálohe vozík, ktorý je pripravený ísť do akcie kedykoľvek to potrebujete. Kúpa vysokozdvižného vozíka nie je ako kúpa chlebu, ide o výrazný náklad, aj preto môžete pokojne kúpiť jazdené vozíky, ktoré prešli dôkladným repasom a sú plne funkčné. Dajte si záležať na tom, aby nedošlo k výpadku práce v prípade technických problémov. Ako hovorili pionieri, buďte: vždy pripravený. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Švidraňová porodila o dva týždne skôr: Aké meno

SEXY

FOTO DŇA: Takto Cibulkovej mamu len tak neuvidíte.

Zahraničný šoubiznis

Slávna panna Donna z Beverly Hills 90210: Pád na dno,