Reklama
Niekoľko tipov a rád, ktoré vám pomôžu zosekať náklady za vaše auto.
shutterstock.com

Znížte náklady za svoje auto

26. novembra 2015 10:30 / Komerčné oznámenie
Blížia sa Vianoce, sviatky radosti, pokoja a zvýšených nákladov. Už ste začali rozmýšľať, kde ušetríte, aby ste splnili všetky tie priania, ktoré ste našli v liste Ježiškovi? Čo tak ušetriť na aute? Nie, nebudete ho predávať a nezačnete jazdiť na bicykli, v tomto ročnom období to nie je práve najrozumnejší nápad. Tu je niekoľko tipov a rád, ktoré vám pomôžu zosekať náklady za vaše auto.

Zvýšte aerodynamiku auta
Sneh láka do lyžiarskych stredísk a vtedy je neoceniteľným pomocníkom truhla na lyže na streche aute. Vždy si nájdite tých 10 minút, aby ste ju po lyžovačke dali dole a zbytočne nezvyšovali odpor vzduchu. Ďalšou možnosťou, ako urobiť auto viac aerodynamickým, sú deflektory na okná, ktoré pomáhajú hlavne pri jazde s otvorenými oknami.

Správny tlak v pneumatikách
Nezáleží na tom, či máte obuté zimné pneumatiky, alebo letné, vždy je dôležité, aby ste sa riadili odporúčaniami výrobcu. Prečo? Pretože môžete ušetriť až 0,5 l/100 km, keď máte v pneumatikách správny tlak. Hodnoty, ktoré sú už o 10 % nižšie, ako odporúča výrobca, môžu zvýšiť vašu spotrebu práve o toho spomínaného pol litra.

Upracte si v kufri
Poznáte to, ak nie ste najviac poriadkumilovný človek na svete, začnú sa vám v kufri zbierať rôzne veci – vŕtačka, prázdne fľaše, deka či knihy a zrazu vozíte v aute o 20 kg viac, ako by ste museli. To, že vy to zo sedadla vodiča nevidíte, neznamená, že auto to necíti a nemusí voziť. Upracte si.

Pokazila sa vám súčiastka?
Máte staršie auto, niečo sa vám pokazilo a vy máte pocit, že nový náhradný diel vás bude stáť viac ako celé auto? Poobzerajte sa po repasovaných dieloch, ktoré stoja často menej ako polovicu a dostanete na ne záruku. Ale pozor, nemôžete kupovať všetko používané – turbo, čerpadlo či brzdové kotúče môžete kupovať repasované, no pneumatiky či ložiská vždy nové
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

POTVRDENÉ! Sajfa s Veronikou v radostnom očakávaní.

SEXY

Najsexi záber Belohorcovej: Valentínsky darček pre

Zahraničný šoubiznis

SMRŤ Dylana z Beverly Hills 90210: Čo mu odkázali