Reklama
Niekoľko tipov a rád, ktoré vám pomôžu zosekať náklady za vaše auto.
shutterstock.com

Znížte náklady za svoje auto

26. novembra 2015 10:30 / Komerčné oznámenie
Blížia sa Vianoce, sviatky radosti, pokoja a zvýšených nákladov. Už ste začali rozmýšľať, kde ušetríte, aby ste splnili všetky tie priania, ktoré ste našli v liste Ježiškovi? Čo tak ušetriť na aute? Nie, nebudete ho predávať a nezačnete jazdiť na bicykli, v tomto ročnom období to nie je práve najrozumnejší nápad. Tu je niekoľko tipov a rád, ktoré vám pomôžu zosekať náklady za vaše auto.

Zvýšte aerodynamiku auta
Sneh láka do lyžiarskych stredísk a vtedy je neoceniteľným pomocníkom truhla na lyže na streche aute. Vždy si nájdite tých 10 minút, aby ste ju po lyžovačke dali dole a zbytočne nezvyšovali odpor vzduchu. Ďalšou možnosťou, ako urobiť auto viac aerodynamickým, sú deflektory na okná, ktoré pomáhajú hlavne pri jazde s otvorenými oknami.

Správny tlak v pneumatikách
Nezáleží na tom, či máte obuté zimné pneumatiky, alebo letné, vždy je dôležité, aby ste sa riadili odporúčaniami výrobcu. Prečo? Pretože môžete ušetriť až 0,5 l/100 km, keď máte v pneumatikách správny tlak. Hodnoty, ktoré sú už o 10 % nižšie, ako odporúča výrobca, môžu zvýšiť vašu spotrebu práve o toho spomínaného pol litra.

Upracte si v kufri
Poznáte to, ak nie ste najviac poriadkumilovný človek na svete, začnú sa vám v kufri zbierať rôzne veci – vŕtačka, prázdne fľaše, deka či knihy a zrazu vozíte v aute o 20 kg viac, ako by ste museli. To, že vy to zo sedadla vodiča nevidíte, neznamená, že auto to necíti a nemusí voziť. Upracte si.

Pokazila sa vám súčiastka?
Máte staršie auto, niečo sa vám pokazilo a vy máte pocit, že nový náhradný diel vás bude stáť viac ako celé auto? Poobzerajte sa po repasovaných dieloch, ktoré stoja často menej ako polovicu a dostanete na ne záruku. Ale pozor, nemôžete kupovať všetko používané – turbo, čerpadlo či brzdové kotúče môžete kupovať repasované, no pneumatiky či ložiská vždy nové
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Češi totálne neznášajú Rytmusa. Jedna facka za

SEXY

TO JE ALE KUS: Zuzana Mauréry sa predviedla ako

Zahraničný šoubiznis

Šokujúci rozvod Vondráčkovej: Prijde o milióny!