Reklama
Vyhadzovať peniaze za nič, nie je správny spôsob, ako zarobiť.
shutterstock.com

Potrebujete poradiť? Likvidácia spoločnosti a ako na to! Vieme všetko...

24. novembra 2015 14:06 / Komerčné oznámenie
Slovenské podnikateľské prostredie patrí medzi tie najhoršie v Európskej únii, aj vďaka povinnosti platiť daňovú licenciu bez ohľadu na to, či tvoríte zisk, alebo nie, bez ohľadu na to, či je vaša spoločnosť aktívna, alebo nie. Jednoducho za každých podmienok musíte platiť minimálne 480 €. Aj preto, keď ste vlastníkom neaktívnej spoločnosti, je pre vás výhodnejšie sa jej zbaviť. Pretože vyhadzovať peniaze za nič, nie je správny spôsob, ako zarobiť. Čo vás všetko čaká?

Komplikovaný proces
Pamätáte si ešte na to, keď ste zakladali spoločnosť a zdalo sa vám, že to trvá večnosť? Pripravte sa na to, že likvidácia spoločnosti s ručením obmedzeným je oveľa komplikovanejšia, zdĺhavejšia a vyčerpávajúca. Prvým krokom, keď chcete spoločnosť zlikvidovať, je nemať žiadny dlhy a ani iné záväzky. V prípade, že ste dlžníkom, vaša spoločnosť pôjde do konkurzu, ak tieto záväzky neuhra-díte. Ako dôkaz, že nemáte žiadne podlžnosti poslúži účtovná uzávierka.

Likvidácia s.r.o.
Likvidácia s.r.o. musí byť odsúhlasená na valnom zhromaždení, kde sa určí aj likvidátor, ktorý bude zastupovať vašu spoločnosť v každej záležitosti. Môžete sa rozhodnúť pre fyzickú osobu, alebo si vybrať externú firmu, ktorá povedie tento zdĺhavý proces za vás. Ďalším krokom je zapísanie likvi-dácie do obchodného registra, kde pri mene vašej spoločnosti odteraz bude „v likvidácii“. Následne musí likvidátor oznámiť daňovému úradu, sociálnej a zdravotnej poisťovni, že idete do likvidácie. Tieto inštitúcie skontrolujú, či nemáte voči nim žiadne záväzky a ak ide všetko hladko, do troch mesiacov vám dajú vyrozumenie.

Výmaz z obchodného registra
Potom nasleduje ďalšie valné zhromaždenie, kde sa vypracuje likvidačné súvaha a dohodne sa de-lenie speňaženého majetku spoločnosti. Ešte raz musíte kontaktovať daňový úrad, a keď vám dá kladné vyrozumenie, až potom môžete požiadať o výmaz spoločnosti z obchodného registra. Musíte požiadať daňový úrad, colný úrad a obec či mesto, v ktorom má sídlo vaša firmy. Až teraz je vaša spoločnosť oficiálne zlikvidovaná.  
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Dara Rolins: Že Rytmusovi trochu zahrabalo? Je to jeho

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta