Reklama
Jakeš bol účastníkom dopravnej nehody, ktorá malá tragické následky
facebook

Motocyklový pretekár Ivan Jakeš: Smrteľná nehoda! Zahynul pri nej 21 ročný muž

18. novembra 2015 02:23 / Šport
Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš sa v noci z piatka na sobotu stal účastníkom dopravnej nehody, pri ktorej vyhasol mladý život 21 ročného muža. Samotný Jakeš sa k tragédií vyjadril na sociálnej sieti. Plánovaná tlačovka, ktorá sa mala tradične pred odchodom na Rely Dakar uskutočnosť, bola z týchto dôvodov zrušená.

Nehoda sa stala v Krakovanoch, kedy chodec z obce Dolný Lopašov vošiel do jazdnej dráhy Jakeša a ten už zrážke zabrániť nedokázal. Alkohol u vodiča Mercedesu nezistili. Mladý muž sa podĺa miestnych volal František.

K tragickej nehode sa vyjadrila aj Jakeš. "Počas noci z piatka 13.11. na sobotu 14.11 som sa stal účastníkom dopravnej nehody medzi Vrbovým a Krakovanmi v okrese Piešťany, pri ktorej, žiaľ, vyhasol ľudský život. Aj napriek mojej enormnej snahe vyhnúť sa stretu som nedokázal tragédii zabrániť. Alkohol u mňa zistený nebol a taktiež som neprekročil povolenú rýchlosť," napísal pretekár a dodal: "Chcel by som zároveň prejaviť úprimnú sústrasť pozostalým. Toto vyhlásenie som sa rozhodol zverejniť v snahe vyhnúť sa dohadom a špekuláciám. Nehoda mnou veľmi otriasla, verím, že pochopíte môj aktuálny duševný stav. Ešte raz úprimnú sústrasť."

Ako ovplyvní táto udalosť výkony Jakeša na blížiacom sa Dakare, ukáže až čas. Tlačovka k pretekom bola zrušená a je otázne, či zvládne vôbec ešte Ivan pretekať.  
red | inStory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Dara Rolins: Že Rytmusovi trochu zahrabalo? Je to jeho

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta