Reklama
Loading...
Takéto technické novinky predviedli vysokoškoláci
archív

Študenti opäť ohromili svojim talentom: Kto nakoniec získal najviac?

17. novembra 2015 00:01 / Komerčné oznámenie
Vyhodnotenie grantu Stredné školy a technika 2014 prebehlo 29. septembra v priestoroch Auto Forumu. Prezentácia vysokoškolských projektov v rámci grantu Rozvíjať technik(o)u 2014 o mesiac neskôr, 27. októbra 2015. „Každý rok prichádza čoraz viac žiadostí o oba granty, čo nás veľmi teší. Našim cieľom je totiž podpora technického vzdelávania aj prepojenie dvoch svetov – univerzitného a praxe,“ vysvetľuje Alexandra Pappová z Nadácie Volkswagen Slovakia.

Stredoškolské projekty na tému „Solárne poháňaná autodráha“ prezentovalo 10 tímov stredných odborných škôl z celého Slovenska. Titul najlepšieho získal projekt „Inteligentne riadené naklápanie solárnej elektrárne pre autodráhu“ Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline. Tamojší žiaci hľadali a posudzovali alternatívne riešenia náročného zadania. Nové poznatky prepájali s predchádzajúcimi a učili sa vzájomne spolupracovať i rozhodovať. „Je to výzva skúšať nové veci, ktorej sa netreba báť. Oceňujeme snahu Volkswagen Slovakia, že hľadá a rozvíja mladé talenty a investuje do vzdelávania. Pretože budúcnosť sú mladí ľudia,“ zhodujú sa víťazi, ktorí za odmenu pocestujú na náučnú exkurziu do centrály koncernu vo Wolfsburgu.

Víťazstvo v kategórii vysokoškolských projektov patrí z 5 prezentovaných Ústavu automatizácie, merania a aplikovanej informatiky zo Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do grantu sa zapojili s projektom: Inovatívne technické vzdelávanie Robotiky praktickou formou, so zapojením študentov na projekte autonómny mobilný robotický systém. „Boli sme príjemne prekvapení silnou konkurenciou. Podobné projekty študentom dávajú veľa. Hlavne náhľad do ich schopností a zručností riešiť praktické problémy. Lebo keď nastúpite do školy, neviete, čo všetko dokážete. Až keď začnete pracovať na projekte, zistíte, aké veci ste schopný vyriešiť,“ vysvetľuje člen víťazného tímu.

Grantový program Stredné školy a technika, určený výlučne pre stredné odborné školy, spustila Nadácia po prvý raz v roku 2012. Odvtedy podporila už 33 projektov sumou v celkovej výške viac ako 56 000 eur. Grantový program Rozvíjať technik(o)u je zas určený na podporu ambicióznych a motivovaných vysokoškolských pedagógov a študentov v rámci technického vzdelávania. „Tu sme doteraz podporili 30 projektov sumou celkovo viac ako 219 000 eur. Nadácia však nepodporuje len univerzitu finančnými prostriedkami, ale aj jednotlivcov, ktorí prídu projekty predstaviť odbornej verejnosti. Okrem prezentácie výsledkov svojej práce a talentu je tu, v prípade možností, aj šanca získať zamestnanie vo Volkswagen Slovakia,“ hovorí A. Pappová z Nadácie. 
📷
3 fotografie
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Misska Amenová v slzách: Jej muž skončil vo väzbe!

SEXY

TO JE ALE KUS: Zuzana Mauréry sa predviedla ako

Zahraničný šoubiznis

Slávna panna Donna z Beverly Hills 90210: Pád na dno,