Reklama
Lajčák si pilotovanie užíval
facebook

ŠKANDÁL! Minister Lajčák robil otvorenú reklamu leteckej spoločnosti!

11. novembra 2015 00:43 / Politika
Minister zahraničia Miroslav Lajčák skúšal letecký simulátor istej leteckej spoločnosti. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby potom nerobil danej firme reklamu na sociálnej sieti. A to poriadne okatú reklamu...

Zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov, hovorí v tomto prípade jasne: "Verejný funkcionár sa musí pri výkone svojej funkcie zdržať všetkého, čo môže byť v rozpore s týmto ústavným zákonom. Na tento účel verejný funkcionár nesmie: používať svoju osobu, svoje meno a priezvisko, svoju podobizeň, obrazovú snímku, záznam svojho hlasu alebo svoj podpis na reklamu."

To však nie je prípad Lajčáka, ktorá na sociálnej sieti zverejnil fotografie z nevšedného zážitku. Ani na tomto by nebolo nič zvláštne, keby k tomu nepridal aj veľavravný komentár.

"V mojej práci veľmi často lietam...no dnes som po prvý raz sadol priamo do kokpitu Boeingu 737-300 a vlastnoručne absolvoval vzletový manéver, stúpanie, krúženie, nalietavanie na letiskovú dráhu ako aj pristátie. Najskôr na letisku v Rige, potom v Salzburgu s panorámou Álp a následne aj let v noci za dažďa v turbulenciách a pristávanie na šmykľavej zasneženej dráhe. A hoci to všetko trvalo necelú polhodinu v letovom simulátore leteckej spoločnosti airBaltic, dobre som sa zapotil:) Mimochodom airBaltic na budúci mesiac opäť spúšťa pravidelnú linku Riga - Poprad a na rozdiel od minuloročnej sezóny ju teraz strojnásobí s letmi v utorok, štvrtok a sobotu. Pre Tatry to znamená prílev nových turistov a pre našich občanov napr. nové možnosti na spoznávanie romantických a historických zákutí lotyšskej metropoly," napísal k fotkám Lajčák.

A práve názov airBaltic je v tomto prípade problémom. Ide o názov leteckej spoločnosti a tie by nemali členovia vlády komentovať. Otázne je, či si to vôbec niekto všimol a aké následky bude tento prešľap pre Lajčáka mať...Pri pohľade na našu politickú scénu zrejme žiadne...  
📷
3 fotografie
jaj | inStory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Dara Rolins: Že Rytmusovi trochu zahrabalo? Je to jeho

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta