Reklama
Stačí sa snažiť, chcieť a neprestať po prvej svalovici či natiahnutom svale.
shutterstock.com

Najstarší človek, ktorý dokončil maratón má 92 rokov. A vám sa nechce behať?

30. septembra 2015 04:33 / Komerčné oznámenie
Najstarší človek, ktorý dokončil maratón bola žena. Prekvapivé? Ani nie, ženy sa vo všeobecnosti dožívajú vyššieho veku ako muži. 92-ročná Henriette Thompson zabehla maratón za 7:24:36. Úctyhodný výkon. Povedzme si otvorene, koľkí z nás by to zabehli rýchlejšie alebo vôbec? Dosť bolo neustáleho odkladania športu. Najvyšší čas urobiť niečo pre seba, svoje telo a zdravie. Chcete schudnúť? Nie je to nič komplikované, stačí sa snažiť a chcieť. A neprestať po prvej svalovici či natiahnutom svale.

Začnite behať
Dajte si na nohy bežeckú obuv a zabehnite prvé kilometre. Je to skvelý relax. Okrem toho beh posilňuje váš srdcovo-cievny systém, odbúrava stres, bojuje proti depresii a zároveň sa po ňom cítite ako nový človek. Chcete skúsiť účinnejšiu metódu chudnutia? Začnite s intervalovým tréningom. O čo ide? Je to vo svojej podstate veľmi jednoduché a zároveň účinné. Odbehnete 30 sekúnd šprintom a 90 sekúnd kráčate voľným tempom. A potom zase toto isté. Urobíte to takto 8-krát a vaše telo bude v ohni. A kde sa najlepšie spaľujú tuky? V ohni. Za 16 minút spálite viac ako za hodinu behania. Účinné, čo poviete?

Cvičte s vlastnou váhou
Áno, aj posilňovne sú dobré, ale telo je radšej, keď cvičíte s vlastnou váhou. Je zvyknuté na vaše kilogramy a je teda aj prispôsobené, aby zvládlo túto záťaž. Keď cvičíte s činkami, pridávate telu záťaž, na ktorú nie je zvyknuté, síce svaly rastú rýchlejšie, no ich kvalita nie je taká, ako keď cvičíte s vlastnou váhou. Hrazdy a bradlá sú skvelé na cvičenie iba s vašimi kilogramami. Dnes už na každom väčšom sídlisku nájdete workoutové preliezačky, na ktorých si môžete zacvičiť aj bez permanentky.

Upravte si jedálniček
Pomôžte chudnutiu aj lepším jedálničkom. Vynechajte prílohy ako hranolky, ryžu či knedľu a nahraďte ich čerstvou zeleninou. Jedzte menšie porcie a aspoň 5x do dňa. Naštartujte svoj metabolizmus. Oblečte si tričko s potlačou, ktoré vás motivuje – No Pain, No Gain alebo Work Harder or Go Home a pusťte sa s vervou do toho. Ukážte vnútornú silu, akú má Henriette Thompson. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Z moderátorky je

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Nový frajer známej superstáristky: V minulosti