ručička vašej váhy čísla, pri ktorých radšej zatvárate oči? Nerobte to, začnite…"/> Sú tabletky na chudnutie či doplnky výživy nebezpečné? • inStory.sk
 
Reklama
Neberte ich na úkor jedla...
shutterstock.com

Sú tabletky na chudnutie či doplnky výživy nebezpečné?

28. septembra 2015 08:34 / Komerčné oznámenie
Ukazuje ručička vašej váhy čísla, pri ktorých radšej zatvárate oči? Nerobte to, začnite radšej robiť niečo so sebou. Chcete začať cvičiť a rozmýšľate na doplnkami výživy a tabletkami na chudnutie? Bojíte sa však, že to nie je úplne bezpečné pre vaše zdravie? Čítajte ďalej a dozviete sa, či je to úplne v poriadku alebo sa musíte niečo obávať.

Ako to je s tabletkami na chudnutie?
Tabletky na chudnutie sú bezpečné, samozrejme iba vtedy, keď ich nebudete jesť ako lentilky a budete sa riadiť návodom. Lieky na chudnutie zrýchľujú váš metabolizmus, urýchľujú spotrebu energie a potláčajú chuť do jedla, takže už žiadne polnočné nájazdy na chladničku. Dôležité si je ale uvedomiť, že tieto tabletky neurobia všetku prácu za vás. Musíte im pomôcť, musíte cvičiť, musíte si zmeniť jedálniček, musíte sa hýbať. Nemôžete sedieť na zadku a čakať, že schudnete len tým, že budete jesť tieto tabletky. Berte ich, je to skvelý pomocník pri chudnutí, no pridajte k tomu fyzickú aktivitu a jedlo, ktoré má zmysel.

Ako sú na tom ostatné doplnky výživy?
Je množstvo protichodných článkov o tejto problematike. Jeden tvrdí tak, druhý onak. Je však veľmi dôležité dávať si pozor, pretože dnešný trh zaplavujú nekvalitné výrobky z ázijských trhov, ktoré nespĺňajú normy a úroveň bezpečnosti. Preto je veľmi dôležité si kupovať doplnky výživy od overených predajcov a od overených značiek ako je Aminostar, Nutrend, BioTech, All Stars či iné. Takže pokiaľ ide o kvalitné výrobky, pri ktorých dodržíte dávkovanie, zo zdravotného hľadiska vám nič nehrozí.

Nechajte si poradiť
Dôležité je vybrať si však iba tie druhy, ktoré vám môžu pomôcť. Neberte ich na úkor jedla a najlepšie je, keď si kúpite tie na prírodnej báze. Nebojte sa požiadať o radu skúsenejšieho kamaráta, ktorý cvičí dlhé roky, trénera vo fitness centre alebo predavača v špecializovanom obchode. Toto sú ľudia, ktorí vám dokážu presne odporučiť, čo je pre vás vhodné a čo potrebujete. Za opýtanie nič nedáte a výber vašich doplnkov výživy bude mať zmysel. 
instory.sk
KOMENTÁŘE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní
Reklama

Mohlo by vás zaujímať

Celebrity

Šokujúce priznanie Jasminy Alagič: Vážna choroba!

SEXY

Celeste Buckingham: Kritika za celulitídu, ženám

Zahraničný šoubiznis

Šokujúce obvinenia: Najslávnejší futbalista sveta